Když do naší třídy v ZŠ EDIN vkročí podzim


Jakoby „mávnutím kouzelného proutku“ se naše „letní“ třída proměnila ve třídu „podzimní“ – o všem, co patří k podzimu, jsme si s dětmi nejenom povídali, ale také jsme společně tvořili. Z naší společné práce vznikl podzimní strom, na který jsme malovali a lepili obrázky i přírodniny vztahující se k právě tomuto ročnímu období.

Na tomto velkém obraze jistě najdete vše, co vás napadne, když se řekne slovo „podzim“ – jablka, švestky, hrušky, brambory, řepa, mrkev, dýně, ořechy, papírový drak, vítr, sluníčko, tmavé mraky, déšť, spadané barevné listí, ježek, veverka, šípky, kukuřice apod.   

Celou naší třídou také poletují papíroví draci, listí z barevného papíru, rostou zde muchomůrky červené, své příbytky u nás mají skřítci Podzimníčci, na své by si v naší třídě přišla také lesní zvířátka, protože máme plno kaštanů, žaludů, bukvic, malé dýně, měli jsme také vlašské a lískové oříšky, které jsme však veverkám snědli. ????

Za tuto krásnou „proměnu“ mohou především děti a jejich rodiče, kteří tento barevný a úrodný „podzim“ přinesli do naší třídy. Všem děkujeme za spolupráci.

Autor: paní učitelka Míša ZŠ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *